Ana Menu
Sepet

Marul Fidesi

Marul Nasıl Üretilir.. 
Marul fidesi dikimi için, toprak derince sürülmeli ve ardından birkaç gün havalandırılmalıdır. Bu adım, toprağın havalanmasını ve fidenin köklerinin daha iyi yerleşmesini sağlayacaktır. Daha sonra, disk- ve tırmık yardımıyla toprak düzlenmelidir. Bu işlem, toprağın düz ve homojen bir şekilde hazırlanmasını sağlayarak fidenin daha sağlıklı büyümesine olanak tanır.
Masura usulü üretimde, marul fideleri belirli aralıklarla dikilmektedir. Bu durumda, masuralar sıra arası 40-80 cm olacak şekilde ayarlanır. Bu aralık, fidelerin optimum büyüme alanı sağlamak için gereken boşluğu sağlar. Ayrıca, sıra üzeri mesafe de dikkate alınarak dikim işlemi gerçekleştirilir. Bu durumda, sıra üzeri mesafe 15-25 cm arasında olacak şekilde düzenlenir.
Bu adımları takip ederek marul fidelerinin doğru şekilde dikimini gerçekleştirebilir ve sağlıklı bir büyüme sürecine başlayabilirsiniz. Ancak her durumda, fidelerin ihtiyaçlarına uygun olan dikim yöntemini ve aralıkları dikkate almanız önemlidir.
Marul fidesi siparişi vermek için www.fidebahcesi.com adresimizi ziyaret edebilir veya 0545 843 20 12 numarasını arayarak bize ulaşabilirsiniz. Sitemizde çeşitli marul fideleri seçenekleri bulunmaktadır ve ihtiyaçlarınıza uygun olanları seçebilirsiniz. Ayrıca, telefon numaramızdan da müşteri hizmetlerimizle iletişime geçebilir ve siparişinizi telefon üzerinden de verebilirsiniz. Sizlere yardımcı olabilmek için buradayız, ihtiyaçlarınıza uygun marul fidelerini temin etmek için bizi arayabilir veya sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Paris Island Marul Fidesi
Popüler
PARIS ISLAND Yaprakları orta koyu yeşil renkli,geniş oval şekilli göbekli ve açık Renkli standart çeşittir.Göbek kısmı dolgundur.Romaine tipi bir maruldur.Kış ve İlkbahar yetiştiriciliği için tavsiye edilmektedir. ..
1,50TL
Iceberg marul fidesi toptan siparişi alınır. Elimizde 12 Ay boyunca dönemine uygun iceberg marul fidesi bulunmaktadır.   Çeşitler: Robinson F1 Silvinas F1 Bombalo F1 Gloria F1 Daphne F1  Patagonya F1 Cartegenes F1  Silvinas F1 ..
2,00TL
Kıvırcık Marul Fidesi
Popüler
    Almak istediğiniz kıvırcık marul fidesini çeşidini belirterek bizden sipariş verebilirsiniz. Dilerseniz ileri tarih sipariş verebilirsiniz.  İstediğiniz çeşit doğru ve formunda size ulaşır.  Havale ile ödeme yapabilr yada kredi kartınızla sipariş verebilirsiniz.&nb..
1,50TL
    Tüm Düz marul çeşitleri  Presidential  Bitez  Duna  Çeşitleri  ..
1,50TL
Bitez Yedikule Düz Marul Fidesi Bitez Yedikule Düz Marul Fidesi
Popüler
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Yedikule tipi (cos) düz marul çeşididir. Yaprak rengi koyu yeşil ve parlak olup, homojen ve hafif kabarcıklıdır. Yağlı ve gevrek yaprak yapısı ile oldukça lezzetlidir. Sıkı ve iri baş yapısına sahiptir. Yaprak ucu yanıklığına dayanıklıdır. S..
1,50TL
Bombola İceberg Marul Fidesi
Popüler
  İri ve sıkı baş yapan kış yetiştiriciliğine uygun vanguard tipi iceberg marul çeşididir. Olgunluk süresi yetiştirme dönemi ve iklim koşullarına bağlı olarak 85-95 gün civarındadır. Renk biraz koyu yeşil, iri kabarcıklı ve kalın etlidir. Baş iri, uygun iklim ve yetiştirme koşullarında..
2,00TL
Caipira  Kıvırcık Marul Fidesi Caipira  Kıvırcık Marul Fidesi
Popüler
Geç sapa kalkan, koyu yeşil yapraklı, kıvırcık tip marul çeşidimizdir. Açık sahada Ilıman sahil bölgelerimizde  ilkbahar, erken yaz, sonbahar ve erken kış, Örtü altında geç sonbahar, kış, erken ilkbahar yetiştiriciliğine uygundur. Serin karasal bölgelerimizde yaz, sonbahar yetiştiri..
1,50TL
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Lital marul tipindedir. Orta erkenci ve güzlük bir çeşittir. Dürülmesi sıkıdır, çok yapraklı ve ağır basar. Hafif açık renkli, çok gevrek ve lezzetlidir. Sapa kalkması çok geçtir ve sıcaklara dayanım..
1,50TL
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ Oldukça güçlü bitki yapısı vardır. Çarpıcı açık yeşil, düzgün, lezzetli ve gevrek bir yapıya sahiptir. Bütün olarak hasat edilebileceği gibi hazır salata karışımları içinde kullanılabilir. Sıcak ha..
1,50TL
Giardina Kırmızı Kıvırcık Marul Fidesi (Akdeniz Yeşilliği)
Popüler
ÜRÜN ÖZELLİKLERİ LOLOROSSO (AKDENİZ YEŞİLLİĞİ) OLARAK DA BİLİNİR Derin kırmızı rengi ve mükemmel lezzeti ile ön plana çıkar. Bütün olarak tüketime sunulabileceği gibi marketlerde hazır salata karışımlarına kullanım içinde üstün bir..
2,00TL
Maritima Kıvırcık Marul Fidesi Maritima Kıvırcık Marul Fidesi
Popüler
  Geç sapa kalkan, orta yeşil yapraklı kıvırcık tip marul çeşidimizdir. Ilıman sahil bölgelerimizde sonbahar, kış, ilkbahar ve erken yaz yetiştiriciliğine uygundur. Serin karasal bölgelerimizde ilkbahar, yaz ve sonbahar yetiştiriciliğine uygundur.   Olgunluk süresi yetiştirme dönemi..
1,50TL
Yedikule tipi marul çeşididir. İri, sıkı baş yapan, güçlü bitkili, parlak koyu yeşil yapraklı bir çeşittir. Geç sonbahar, kış ve erken ilkbahar üretimlerine tavsiye edilir. Olgunluk süresi yetiştirildiği dönem ve iklim koşullarına bağlı olarak 7..
1,50TL
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 22 (2 Sayfa)