Menu
Sepet

Bilgi Bahcesi - fidebahcesi.com RSS Feed

28 Sep Genç girişimci kurduğu tesiste yılda 20 ton mantar üretiyor
mustafa 0 40
Mersin'de Halk Eğitim Müdürlüğünün mantar üretimi kursuna katılan ve daha sonra hibe desteğiyle tesis kuran 24 yaşındaki Erhan Şahin, yılda 20 ton man..
25 Sep Karpuz Yetiştiriciliği
mustafa 0 45
Karpuz Türkiye tarımında ekonomik önemi oldukça fazla olan bir üründür. 39.7 milyon ton olan dünya üretiminin yaklaşık % 10’u 3.9 milyon ton ile dünya..
24 Sep Kompost Nedir (Mantar Üretimi)
mustafa 0 31
Mantarın beslenmesi için gerekli organik maddelerin ayrıştırılması ve bazı besin elementleri eklenmesi sonucu elde edilen ortama mantar yetiştiriciliğ..
24 Sep Biber Üretimi Nasıl Olur
mustafa 0 42
BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ Ekonomik Önemi Biber, Dünyada ve Ülkemizde değişik şekillerde yoğun olarak tüketilen önemli bir sebze türüdür. Ülkemizin her böl..
21 Sep Damla Sulama ile Gübrelemede Dikkat Edilecek Hususlar
mustafa 0 78
Damla sulama sistemi ile sulanan alanlar her yıl hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülkemizde özellikle örtü altı yetiştiriciliğinin tamamında (sera-alçak..
21 Sep Fide Hakkında
mustafa 0 59
Bir sebze fidesinin 3-4 gerçek yaprağa sahip pişkin bir görüntüde, yeterli köke sahip sağlıklı bir yapıda olması gerekir.Sebze fidesi:• Hastalıksızdır..
21 Sep Marul Mildiyösü Hastalığı
mustafa 0 42
Marul mildiyösünün etmeni mantardır. Fungus, kışı hastalıklı yapraklar üzerinde geçirir. Uygun sıcaklık ve nemde genç fidelere bulaşarak ilk enfeksiyo..
21 Sep İstiridye (Kayın) Mantarı Üreticilerinin Karşılaştıkları Problemler
mustafa 0 45
1) Hastalıklar Bakteriler: En fazla karşılaşılan bakteriyal problem Pseodomonas tolasii’dir. Bu Agaricus bisporus’da bakteriyel lekeye sebep olan bakt..
21 Sep İstiridye Mantarı Üretim Aşamaları
mustafa 0 643
1) Spor (Yumurta) ve Substrat Hazırlama: Ekime başlamak için sporlara ihtiyaç vardır. Steril kültür kullanarak ihtiyaç duyulan spor üretilebilir veya ..
21 Sep Plastik Torbalarda İstiridye Mantarı Üretimi
mustafa 0 32
Plastik torbalarda mantar üretimi için kompost hazırlanması gerekmektedir. İstiridye mantarı kompostu orman ve tarımsal yan ürünler kullanılarak kolay..
21 Sep Ağaç kütüklerinde istiridye mantarı üretimi
mustafa 0 27
İstiridye mantarı genellikle geniş yapraklı yumuşak odunlu (kavak, ıhlamur, söğüt) ağaçlarda hızlı, meşe, gürgen gibi sert odunlu ağaçlarda misel geli..
21 Sep İstiridye Mantarı Sağlık Açısından Önemi
mustafa 0 101
Mantar türleri arasında sağlığa son derece yararlı olan İstiridye mantarı, en fazla B1 ve B2 vitaminini bulundurmaktadır. Bunların yanı sıra B5, B7, C..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 25 (3 Sayfa)