Ana Menu
Sepet

Bilgi Bahcesi - fidebahcesi.com RSS Feed

19 Sep Brokoli Nasıl Yetiştirilir Kaç Dereceye Kadar Dayanır
0 183
Brokoli, kalın ve etli çiçek sapları yenilen bir sebze türü olup, lahana, karnabahar, brüksel lahanası, alabaş, şalgam ile aynı familyada yer alır. Br..
22 Mar Sosyal mesafelendirme
mustafa 0 637
Sosyal mesafelendirme, enfeksiyonun yayılmasını yavaşlatmak için insanlar arasındaki yakın iletişimi azaltma yöntemidir. Gelin, siz de bu süreçte yapı..
28 Sep Genç girişimci kurduğu tesiste yılda 20 ton mantar üretiyor
mustafa 0 786
Mersin'de Halk Eğitim Müdürlüğünün mantar üretimi kursuna katılan ve daha sonra hibe desteğiyle tesis kuran 24 yaşındaki Erhan Şahin, yılda 20 ton man..
25 Sep Karpuz Yetiştiriciliği
mustafa 0 535
Karpuz Türkiye tarımında ekonomik önemi oldukça fazla olan bir üründür. 39.7 milyon ton olan dünya üretiminin yaklaşık % 10’u 3.9 milyon ton ile dünya..
24 Sep Kompost Nedir (Mantar Üretimi)
mustafa 0 497
Mantarın beslenmesi için gerekli organik maddelerin ayrıştırılması ve bazı besin elementleri eklenmesi sonucu elde edilen ortama mantar yetiştiriciliğ..
24 Sep Biber Üretimi Nasıl Olur
mustafa 0 615
BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ Ekonomik Önemi Biber, Dünyada ve Ülkemizde değişik şekillerde yoğun olarak tüketilen önemli bir sebze türüdür. Ülkemizin her böl..
21 Sep Damla Sulama ile Gübrelemede Dikkat Edilecek Hususlar
mustafa 0 789
Damla sulama sistemi ile sulanan alanlar her yıl hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülkemizde özellikle örtü altı yetiştiriciliğinin tamamında (sera-alçak..
21 Sep Fide Hakkında
mustafa 0 597
Bir sebze fidesinin 3-4 gerçek yaprağa sahip pişkin bir görüntüde, yeterli köke sahip sağlıklı bir yapıda olması gerekir.Sebze fidesi:• Hastalıksızdır..
21 Sep Marul Mildiyösü Hastalığı
mustafa 0 521
Marul mildiyösünün etmeni mantardır. Fungus, kışı hastalıklı yapraklar üzerinde geçirir. Uygun sıcaklık ve nemde genç fidelere bulaşarak ilk enfeksiyo..
21 Sep İstiridye (Kayın) Mantarı Üreticilerinin Karşılaştıkları Problemler
mustafa 0 486
1) Hastalıklar Bakteriler: En fazla karşılaşılan bakteriyal problem Pseodomonas tolasii’dir. Bu Agaricus bisporus’da bakteriyel lekeye sebep olan bakt..
21 Sep İstiridye Mantarı Üretim Aşamaları
mustafa 0 1383
1) Spor (Yumurta) ve Substrat Hazırlama: Ekime başlamak için sporlara ihtiyaç vardır. Steril kültür kullanarak ihtiyaç duyulan spor üretilebilir veya ..
21 Sep Plastik Torbalarda İstiridye Mantarı Üretimi
mustafa 0 302
Plastik torbalarda mantar üretimi için kompost hazırlanması gerekmektedir. İstiridye mantarı kompostu orman ve tarımsal yan ürünler kullanılarak kolay..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 27 (3 Sayfa)