Ana Menu
Sepet

Bilgi Bahcesi - fidebahcesi.com RSS Feed

19 Eyl Brokoli Nasıl Yetiştirilir Kaç Dereceye Kadar Dayanır
0 1565
Brokoli, kalın ve etli çiçek sapları yenilen bir sebze türü olup, lahana, karnabahar, brüksel lahanası, alabaş, şalgam ile aynı familyada yer alır. Br..
22 Mar Sosyal mesafelendirme
mustafa 0 1048
Sosyal mesafelendirme, enfeksiyonun yayılmasını yavaşlatmak için insanlar arasındaki yakın iletişimi azaltma yöntemidir. Gelin, siz de bu süreçte yapı..
28 Eyl Genç girişimci kurduğu tesiste yılda 20 ton mantar üretiyor
mustafa 0 1376
Mersin'de Halk Eğitim Müdürlüğünün mantar üretimi kursuna katılan ve daha sonra hibe desteğiyle tesis kuran 24 yaşındaki Erhan Şahin, yılda 20 ton man..
25 Eyl Karpuz Yetiştiriciliği
mustafa 0 969
Karpuz Türkiye tarımında ekonomik önemi oldukça fazla olan bir üründür. 39.7 milyon ton olan dünya üretiminin yaklaşık % 10’u 3.9 milyon ton ile dünya..
24 Eyl Kompost Nedir (Mantar Üretimi)
mustafa 0 1243
Mantarın beslenmesi için gerekli organik maddelerin ayrıştırılması ve bazı besin elementleri eklenmesi sonucu elde edilen ortama mantar yetiştiriciliğ..
24 Eyl Biber Üretimi Nasıl Olur
mustafa 0 1226
BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ Ekonomik Önemi Biber, Dünyada ve Ülkemizde değişik şekillerde yoğun olarak tüketilen önemli bir sebze türüdür. Ülkemizin her böl..
21 Eyl Damla Sulama ile Gübrelemede Dikkat Edilecek Hususlar
mustafa 1 2058
Damla sulama sistemi ile sulanan alanlar her yıl hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülkemizde özellikle örtü altı yetiştiriciliğinin tamamında (sera-alçak..
21 Eyl Thrips ve Beyaz Sinek’te Gözlem& İzlemenin Önemi
mustafa 0 400
Beyaz sinek ve thripsler, direkt olarak bitki üzerinde beslenerek, bir çok mahsule ekonomik açıdan ciddi zararlar vermektedir.Beyaz sinek ve thripsler..
21 Eyl Fide Hakkında
mustafa 0 1120
Bir sebze fidesinin 3-4 gerçek yaprağa sahip pişkin bir görüntüde, yeterli köke sahip sağlıklı bir yapıda olması gerekir.Sebze fidesi:• Hastalıksızdır..
21 Eyl Marul Mildiyösü Hastalığı
mustafa 0 958
Marul mildiyösünün etmeni mantardır. Fungus, kışı hastalıklı yapraklar üzerinde geçirir. Uygun sıcaklık ve nemde genç fidelere bulaşarak ilk enfeksiyo..
21 Eyl İstiridye (Kayın) Mantarı Üreticilerinin Karşılaştıkları Problemler
mustafa 0 971
1) Hastalıklar Bakteriler: En fazla karşılaşılan bakteriyal problem Pseodomonas tolasii’dir. Bu Agaricus bisporus’da bakteriyel lekeye sebep olan bakt..
21 Eyl İstiridye Mantarı Üretim Aşamaları
mustafa 0 1790
1) Spor (Yumurta) ve Substrat Hazırlama: Ekime başlamak için sporlara ihtiyaç vardır. Steril kültür kullanarak ihtiyaç duyulan spor üretilebilir veya ..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 29 (3 Sayfa)