Ana Menu
Sepet

Bilgi Bahcesi - fidebahcesi.com RSS Feed

28 Sep Genç girişimci kurduğu tesiste yılda 20 ton mantar üretiyor
mustafa 0 271
Mersin'de Halk Eğitim Müdürlüğünün mantar üretimi kursuna katılan ve daha sonra hibe desteğiyle tesis kuran 24 yaşındaki Erhan Şahin, yılda 20 ton man..
25 Sep Karpuz Yetiştiriciliği
mustafa 0 142
Karpuz Türkiye tarımında ekonomik önemi oldukça fazla olan bir üründür. 39.7 milyon ton olan dünya üretiminin yaklaşık % 10’u 3.9 milyon ton ile dünya..
24 Sep Kompost Nedir (Mantar Üretimi)
mustafa 0 123
Mantarın beslenmesi için gerekli organik maddelerin ayrıştırılması ve bazı besin elementleri eklenmesi sonucu elde edilen ortama mantar yetiştiriciliğ..
24 Sep Biber Üretimi Nasıl Olur
mustafa 0 145
BİBER YETİŞTİRİCİLİĞİ Ekonomik Önemi Biber, Dünyada ve Ülkemizde değişik şekillerde yoğun olarak tüketilen önemli bir sebze türüdür. Ülkemizin her böl..
21 Sep Damla Sulama ile Gübrelemede Dikkat Edilecek Hususlar
mustafa 0 173
Damla sulama sistemi ile sulanan alanlar her yıl hızlı bir şekilde artmaktadır. Ülkemizde özellikle örtü altı yetiştiriciliğinin tamamında (sera-alçak..
21 Sep Fide Hakkında
mustafa 0 156
Bir sebze fidesinin 3-4 gerçek yaprağa sahip pişkin bir görüntüde, yeterli köke sahip sağlıklı bir yapıda olması gerekir.Sebze fidesi:• Hastalıksızdır..
21 Sep Marul Mildiyösü Hastalığı
mustafa 0 132
Marul mildiyösünün etmeni mantardır. Fungus, kışı hastalıklı yapraklar üzerinde geçirir. Uygun sıcaklık ve nemde genç fidelere bulaşarak ilk enfeksiyo..
21 Sep İstiridye (Kayın) Mantarı Üreticilerinin Karşılaştıkları Problemler
mustafa 0 134
1) Hastalıklar Bakteriler: En fazla karşılaşılan bakteriyal problem Pseodomonas tolasii’dir. Bu Agaricus bisporus’da bakteriyel lekeye sebep olan bakt..
21 Sep İstiridye Mantarı Üretim Aşamaları
mustafa 0 946
1) Spor (Yumurta) ve Substrat Hazırlama: Ekime başlamak için sporlara ihtiyaç vardır. Steril kültür kullanarak ihtiyaç duyulan spor üretilebilir veya ..
21 Sep Plastik Torbalarda İstiridye Mantarı Üretimi
mustafa 0 82
Plastik torbalarda mantar üretimi için kompost hazırlanması gerekmektedir. İstiridye mantarı kompostu orman ve tarımsal yan ürünler kullanılarak kolay..
21 Sep Ağaç kütüklerinde istiridye mantarı üretimi
mustafa 0 95
İstiridye mantarı genellikle geniş yapraklı yumuşak odunlu (kavak, ıhlamur, söğüt) ağaçlarda hızlı, meşe, gürgen gibi sert odunlu ağaçlarda misel geli..
21 Sep İstiridye Mantarı Sağlık Açısından Önemi
mustafa 0 382
Mantar türleri arasında sağlığa son derece yararlı olan İstiridye mantarı, en fazla B1 ve B2 vitaminini bulundurmaktadır. Bunların yanı sıra B5, B7, C..
Gösterilen: 1 ile 12 arası, toplam: 25 (3 Sayfa)